BOZCAADA’NIN VAZGEÇİLMEZ LEZZETLERİ

Bozcaada’nın cıvıl cıvıl sokaklarında olmayı, tatil yapmayı, keşfetmeyi seviyorsanız lezzetlerini de es geçmeyin. Her anını size hissettiren Bozcaada; şarapları, zeytinyağlıları ve reçelleriyle hiçbir yerde tadamayacağınız lezzette.

ÜZÜM BAĞLARINDAN EŞSİZ LEZZETE: ŞARAP

Bozcaada üzüm bağlarıyla meşhurdur ve bundan dolayı şarapları dünyada epey ün yapmıştır. Üzüm bağlarından doğan ve eşsiz lezzete dönüşen şarapları Bade-i Aşk, şarap ritüelinden hiçbir şey eksiltmeden size sunar.

HAYRANLIK UYANDIRAN MEZE

Bozcaada’nın mezelerinde bir sır var. Hepsi birbirinden lezzetli ve taze oluyor. Kullanılan zeytinyağı ve baharatlar Bozcaada mezelerini alıp ayrı bir yere koyuyor. Unutmayacak lezzetler yaşatıyor. Bozcaada lezzetlerinden ilk olarak sabahın erken saatlerinde güneş yükselmeden toplanan kabak çiçeklerinden yapılan Kabak çiçeği dolmasını mutlaka yiyin. Hele bir de Ege’nin zeytinyağı eklenince mezelerin mezeleri oluyor.

Bozcaada’da deniz ürünleri hem taze hem ayrı bir lezzetli. Bu tazeliği bir de kapiyaki diye bir mezeyle birleştirince parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Kırmızı biber içerisine deniz ürünlerin doldurup fırında pişirilerek hazırlanan kapiyakiyi meze tercihleri arasına mutlaka ekleyin.

LEZZET TURUNUZ BİTMESİN

Bozcaada’nın birbirinden lezzetli tatlarını yemeden turunuza nokta koymayın. Bozcaada’da öğle yemeği veya akşam yemeği için Bade-i Aşk’ı tercih edebilirsiniz. Temiz, kaliteli ve güler yüzlü hizmet için elinden gelen her şeyin en iyisini yapan Bade-i Aşk, lezzet içinden aynı performansı sergiler.

 

, ,